Teška pobjeda Juventusa, Cuadrado pogodio u nadoknadi

Juventus je u sudijskoj nadoknadi došao do pobjede protiv Fiorentine u utakmici 12. kola italijanske Serije A (1:0), a jedini pogodak postigao je Juan Cuadrado.

Dobru šansu za Staru damu imao je Matthijs de Ligt u 15. minuti, a na drugoj strani prijetio je Riccardo Saponara. Šansu za Viole imao je i Dušan Vlahović u 39. minuti, ali prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka.

Na startu drugog dijela dobru šansu za Juve imao je Alvaro Morata, a u 70. minuti gosti su ostali sa igračem maje jer je crveni karton dobio Nikola Milenković. Federico Chiesa je pogodio prečku u 77. minuti.

Chiesa je imao dobru šansu i u 87. minuti, a Stara dama je u prvoj minuti sudijske nadoknade došla do gola i pobjede. Juan Cuadrado je šutirao, a Pietro Terracciano nije uspio zaustaviti njegov udarac i to je bilo 1:0.