Topnici se bude: Arsenal razbio Tottenham u londonskom derbiju

Fudbaleri Arsenala ubjedljivo su savladali Tottenham rezultatom 3:1 u okviru šestog kola Premijer lige.

Posao topnika je bio završen praktično u prvom poluvremenu. Arsenal je za pola sata smjestio tri gola u mrežu Huga Llorisa i stekao veliku prednost.

Prvi gol na meču postigao je Emile Smith-Rowe, poslije preciznog pasa Bukaya Sake. Lako je smjestio loptu u mrežu za 1:0.

Prošlo je 15 minuta kada je Aubameyasng je udvostručio prednost, a Rowe je ovoga puta bio asistent.

Nastavio je Arsenal da rešeta, pa je Bukayo Saka izašao u kontru i potom lako savladao Llorisa za ubedljivih 3:0.

Čuvali su domaći rezultat, dok je Tottenham prijetio preko Kanea, ali bez uspjeha. Na kraju je Son ipak uspio da smanji prednost, poslije pada Reguillona šutirao posred gola.

Arsenal je poslije početna tri poraza u Premijer ligi, otpočeo niz pobjeda, kojih poslije današnje, također ima tri.

Artetin tim je sada 10. sa devet bodova, iako je do nedavno bio u zoni ispadanja, dok je Tottenham 11. sa istim brojem bodova, ali zapanjujućom gol razlikom od četiri data i devet primljenih golova.