atletiko slavi

Tri udarca glavom, tri gola. Debakl Reala u gradskom derbiju

Alvaro Morata zabio je dva gola i pomogao Atleticu Madridu da ostvari impresivnu pobjedu, deklasiravši gradskog rivala Real Madrid (3:1) u velikom derbiju španskog nogometnog prvenstva.

Morata je otvorio seriju u četvrtoj minuti udarcem glavom nakon ubačaja Samuela Lina.

Antoine Griezmann je povećao vodstvo još jednim udarcem glavom u 18. minuti, nakon ubačaja Saula Nigueza.

Realov Toni Kroos pogodio je s ruba šesnaesterca u 35. minuti. Međutim, ponovo je Morata glavom pogodio za Atletico u prvoj minuti drugog poluvremena, nakon još jednog ubačaja Saula.

S jednom utakmicom manje, Atletico je napredovao na peto mjesto španske LaLige s 10 bodova. Real Madrid, koji je u vikend ušao kao vodeći, sada je treći sa 15 bodova, jednim manje od Barcelone i Girone.