Kraj / Engleska – Danska 2:1

KRAJ: Engleska-Danska 2:1.

120' Sterling je izašao pred Schmeichela, ali Danac brani i ovo.

119' Sve je manje vremena za Dansku.

118' Englezi su stekli posjed lopte i rutinski je čuvaju i kradu vrijeme.

114' Najozbiljnija šansa za izjednačenje. Braitwaithe je odlično pucao, no Pickford pravovremeno interveniše.

113' Englezi mudro čuvaju loptu na polovini Danske, ne pada im napamet odvažnije napasti gol gostiju.

111' Jalovi napadi Danske za sada, bez konkretnijeg pokušaja na gol Pickforda.

Poslušajte Wembley nakon gola Kanea.

108' Danci sada moraju ići na sve ili ništa, što će ostaviti prostora Englezima za kontru.

106' Počeo je drugi produžetak.

106' Southgate uvodi Trippiera umjesto Grealisha.

105+3' Kraj prvog produžetka, Englezi imaju prednost.

104' GOOOOOOL Engleska - Danska 2:1. Schmeichel brani penal Kaneu, ali lopta se odbija do kapitena Engleske, koji zakucava loptu u mrežu.

102' Makkelie svira penal za Englesku nakon prekršaja nad Sterlingom.

98' Englezi žele što prije završiti posao. Schmeichel brani dalekometni udarac Grealisha, zatim Sterling šutira visoko preko gola.

96' Foden je zamijenio Mounta, a Henderson Ricea.

94' Sjajna šansa za Englesku. Kane je iskosa s desne strane išao prema golu i snažno šutirao, ali Schmeichel je odbranio njegov udarac.

90' Počeo je prvi produžetak, s centra kreću Danci.

90+6' Kraj utakmice: Engleska - Danska 1:1. Igrat će se produžeci.

90+5' Maguire je bio najviši u skoku. Ipak, Schmeichel nije imao previše težak posao.

90+3' Phillips je izgleda protraćio posljednju priliku za Engleze. Kane je pokušavao pronaći prostor za šut, nije ga našao, dodao je do Phillipsa, koji je loše šutirao lijevom nogom s ivice šesnaesterca.

90' Igrat će se 6 minuta sudijske nadoknade.

88' Jensen ulazi umjesto preumornog Delaneya.

84' Primijetan je oprez s obje strane. Da li se ekipe pripremaju za produžetke?

83' Ubačaj Shawa iz slobodnog udarca, no Stones nije precizan glavom.

80' Potegao je Phillips izdaleka, ali lopta odlazi malo pokraj desne stative.

79' Povrijeđeni Christensen napušta igru, mijenja ga Andersen.

74' Englezi su tražili penal poslije pada Kanea u šesnaestercu. Nakon konsultacije s VAR sobom, sudija je odmahnuo rukama i pokazao faul za Dansku.

73' Nezgodan ubačaj Mounta koji je išao u okvir gola, pa je Schmeichel morao izbaciti loptu u korner.

72' Wass faulira Grealisha, a Makkelie mu pokazuje žuti karton.

69' - Ljubimac navijača Jack Grealish ulazi u igru, a izlazi Bukayo Saka.

67' Trostruka izmjena kod Danske. Strygera mijenja Wass, Poulsen mijenja Damsgaarda, a u igri je i Norgaard umjesto Dolberga.

64' Mount je šutirao, ali Schmeichel je odbranio bez problema.

62' Mount je išao prema golu, ali Danci su u posljednji trenutak izblokirali njegov udarac. Velika je ovo bila prilika za Englesku.

60' Shaw je ubacio loptu u kazneni prostor s lijeve strane, ali Danci su je poslali u korner iz kojeg nije bilo opasnosti.

59' Probao je Dolberg sada iz okreta sa ivice šesnaesterca, ali pravo u Pickforda.

55' Mount ubacuje s desne strane, Maguire je najviši u skoku, ali njegov udarac je odbranio Schmeichel.

52' Odlična prilika za Dance. Maehle je uposlio Dolberga, koji je odlično šutirao desnom nogom sa 20-ak metara, no Pickford brani. Ipak, bio je ofsajd.

51' - Duži prekid jer se ukazuje liječnička pomoć kapitenu Danske Kjaeru.

48' Vestergaard faulira Saku na desnoj strani. Iz slobodnog udarca je centrirao Mount, ali je Maguire napravio prekršaj nad Kjaerom u šesnaestercu i zaradio žuti karton.

46' Počinje drugo poluvrijeme, s centra terena kreću Englezi.

45' Kraj prvog poluvremena. Engleska - Danska 1:1.

42' - Englezi pokušavaju stići do vodstva do kraja poluvremena.

39' - GOOOOOOOL Engleska - Danska 1:1, Saka je prošao po desnoj strani, u sredini tražio Sterlinga, a Kjaer postiže autogol.

38' - Nestvaran promašaj Sterlinga nakon dodavanja Kanea. Odbranio mu je Schmeichel.

36' - Pokušali su i Englezi iz slobodnjaka. Sterling, međutim, pogađa samo živi zid.

30' - GOOOOOOL Engleska - Danska 0:1, Damsgaard pogađa fenomenalno iz slobodnjaka.

Jordan Pickford je začarao svoju mrežu. Već je 721 minut bez primljenog gola, čime je srušio rekord Gordona Banksa iz 1966. godine.

25' - Danci su opasno zaprijetili preko Damsgaarda. Šutirao je s ivice kaznenog prostora, ali malo pored gola.

24' - Englezi imaju veći posjed, no igra se većinom na sredini terena, bez konkretnijih napada s obje strane.

22' Ritam je malo opao u ovim trenucima.

Lijep gest Engleza prije početka susreta.

15' - Danci su imali dva udarca u samo nekoliko sekundi. Pickford je odbranio prvi Højbjergov, ali je svojom greškom dozvolio gostima drugi preko Braithwaithea, ali je njegov udarac završio u korneru.

13' - Prvi udarac u okvir gola. Sterling je loše šutirao iz izgledne pozicije direktno u Schmeichela.

12' - Prvi korner na meču. Vestergaard je intervenisao ispred Mounta.

9' - Krenuli su naprijed i Danci. Damsgaard je pokušao umaći odbrani Engleske i izaći sam ispred Pickforda, ali ga je Walker stigao.

8' - Danci su se povukli na 40 metara od svog gola, Gordi Albion drži posjed.

6' - Opasan napad Engleza. Kane je ubacio sa desne strane, ali Sterling nije stigao do lopte u sredini.

4' - Englezi su krenulo vrlo ofanzivno na startu.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli fudbaleri Danske.

20:53 - Wembley je krcat!

20:44 - Kakav skor ima Engleska na Wembleyu? Nestvaran. Zabilježili su 14 pobjeda i jedan remi u 16 posljednjih susreta. No, posljednji poraz doživjeli su upravo od Danske rezultatom 1:0 u oktobru 2020. godine.

20:27 - Glavni sudija polufinalnog meča je Holanđanin Danny Makkelie.

20:13 - Selektor Danske Kasper Hjulmand je pred utakmicu za UEFA-u kazao da očekuje njegovu ekipu u punom gasu.

"Očekujem da ćemo biti u punom gasu. Igrat ćemo sa svim što imamo, kao što smo to činili tokom cijelog turnira. U svakoj utakmici smo stavljali protivnike pod pritisak i davali sve od sebe", kazao je Hjulmand.

20:00 - Atmosfera ispred Wembleya je fenomenalna.

19:49 - Ovako će to izgledati formacijski:

19:45 - Poznati su sastavi dvije ekipe. Gareth Southgate napravio je samo jednu izmjenu. Bukayo Saka mijenja Jadona Sancha. Kasper Hjulmand nije mijenjao sastav Danske.

Engleska: Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Phillips, Rice; Saka, Mount, Sterling; Kane

Danska: Schmeichel; Christensen, Kjaer, Vestergaard; Stryger, Hojbjerg, Delaney, Maehle; Braithwaite, Dolberg, Damsgaard

Poštovani čitaoci portala Raport.ba, dobrodošli na tekstualni prenos druge polufinalne utakmice Evropskog prvenstva između Engleske i Danske.

Pobjednik ovog susreta u finalu će igrati s Italijom koja je do finala došla pobjedom nad Španijom.

Ono što je veoma zanimljivo je podatak da je Engleska do polufinala stigla bez primljenog gola, sa gol razlikom 8:0. Niko nije uspio da zatrese mrežu "gordog albiona", a Danci su supermotivisani upravo zbog toga.

Danska je iznenadila sve, sem sebe, dolaskom do polufinala. Poslije nesretnog događaja i borbe za život Christiana Eriksena pred kraj prvog poluvremena prve utakmice na prvenstvu, Danci su izgubili 0:1 od Finske i 1:2 od Belgije.

Djelovalo je da nemaju šanse da prođu dalje, ali onda su deklasirali Rusiju, Belgija im je pomogla protiv Finske i prošli su dalje. U osmini finala demolirali su Vels i u četvrtfinalu rutinski pobijedili Češku, pa sada idu na megdan Englezima.