treća pobjeda zaredom

Velež napunio mrežu Sloge, junak trostruki strijelac Nermin Haskić

Velež upisao vrijednu pobjedu u susretu koji je bio i prekinut zbog nestanka električne energije na stadionu

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež je kao domaćin slavio protiv Sloge iz Doboja sa 4:2 za treću pobjedu zaredom.

Junak pobjede mostarskih "Rođenih" bio je trostruki strijelac Nermin Haskić.

Iskusni napadač pogađao je mrežu gostiju dva puta u prvom poluvremenu (16. i 41. minut) te je postigao i gol u finišu susreta, u 87. minuti. Četvrti je dodao Adnan Džafić u desetoj minuti sudačke nadoknade, nedugo nakon što nije uspio iskoristiti penal.

Sloga je prethodno dva puta stizala zaostatak, pogocima Tonija Jovića (36) i Dejana Vidića (53).

Susret na stadionu Rođeni imao je čak 13 minuta sudačke nadoknade u drugom poluvremenu. Toliko je trajala pauza izazvana nestankom električne energije na stadionu zbog jakog nevremena.

Susret je prekinut u 68. minuti, kada su se igrači i suci povukli u svlačionice. Srećom, problem je ubrzo riješen i meč je odigran do kraja.

Ranije u subotu Borac je na gostovanju kod Tuzla Cityja slavio pobjedu 2:1, dok je GOŠK u Gabeli nadigrao Igman sa 4:0.

U petak je Široki Brijeg na Pecari pobijedio Sarajevo 1:0. U nedjelju se sastaju Zvijezda – Posušje i Zrinjski – Željezničar.

Raspored 8. kola: Široki Brijeg - Sarajevo 1:0, Tuzla City - Borac 1:2, GOŠK - Igman 4:0, Velež - Sloga Doboj 4:2. Nedjelja: Zvijezda-09 - Posušje (16 sati), Zrinjski - Željeničar (19.45).

Poredak: Široki Brijeg 16 bodova (6 utakmica), Borac 15 (6), Velež 14 (7), Sarajevo 13 (7 ), GOŠK 11 (8), Posušje 9 (7), Željezničar 9 (7), Igman 9 (8), Sloga Doboj 9 (8), Zrinjski 6 (4), Tuzla City 6 (7), Zvijezda-09 3 (7).