Premijer liga BiH

Velež protiv Igmana prekinuo seriju bez pobjede

Velež je sa konačnim rezultatom od 2:0 savladao Igman na svom terenu u okviru 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nakon provjere u uvodnim minutama, Velež je u 14. uspio da dođe do prednosti. Ubacio je Edo Vehabović, glavom šutirao Tarik Šukalo, ali je njegov udarac odbranio Aldin Ćeman. Ipak, lopta se odbila do Nermina Haskića koji je istu smjestio u praznu mrežu za vođstvo svog tima.

Utakmica je mirovala sve do 29. minute. Namjestio je loptu za slobodan udarac Ante Hrkać nakon čega je njegov pokušaj sa pozamašne udaljenosti završio tik pored gola Igmana.

Dvije minute kasnije je Igman došao do prve velike prilike. Poslije akcije na desnoj strani je Armin Bešagić šutirao, ali se panterskom reakcijom istakao Osman Hadžikić koji je sačuvao mrežu svog tima.

Velež nije utihnuo zbog te prilike Igmana. Elem, šta više, oni su nastavili u istom ofanzivnom ritmu što im se isplatilo u 36. minutu kada je novi dalekometni udarac Hrkaća pogodio desnu donju stranu mreže Igmana za 2:0.