Kup BiH

Velež savladao Slobodu i prošao u četvrtinu finala

Prvu zvaničnu utakmicu u 2024. godini na bh. terenima odigrali su Velež i Tuzla City u okviru osmine finala Kupa BiH, a Rođeni su slavili rezultatom 3:2 i prošli dalje.

Velež je do prednosti stigao u 21. minuti kada je Vehabović pogodio nakon asistencije Suljića.

Domaći su u 50. minuti postigli novi gol, a strijelac je bio Suljić poslije asistencije Guliashvillija.

Ipak, igrači Tuzle se nisu predavali i za samo dvije minute su poravnali na 2:2.

Prvo je Hadžić u 61. minuti smanjio na 2:1, da bi minutu kasnije Delimeđac izjednačio.

Rođeni su do trećeg gola i ispostaviće se pobjede stigli u 70. minuti. Guliashvilli je ubilježio drugu asistenciju, a Haskić postavio konačnih 3:2 i odveo Velež u četvrtfinale.