SALAH POGODIO ZA REMI

Veliki derbi engleskog nogometa: Liverpool dominirao pa jedva izvukao bod

Manchester United i Liverpool podijelili su bodove u najvećem engleskom nogometnom derbiju. Utakmica 31. kola Premier lige završila je rezultatom 2:2. Golove za Manchester United zabili su Bruno Fernandes i Kobbie Mainoo, a za Liverpool Luis Diaz i Mohamed Salah.

U prvih 45 minuta gledali smo dominaciju Kloppove ekipe. Redsi su protiv Uniteda uputili čak 14 šuteva prema vratima, dok je domaćin u toj rubrici ostao na nuli. Liverpool je iz svih tih prilika u prvom dijelu zabio samo jedan gol. Pogodio je Luis Diaz u 23. minuti.

Gosti su dominirali i na početku nastavka, ali United je stigao do izjednačenja poslije ogromne greške odbrane Liverpoola. Quansah je imao loptu u svom posjedu i pokušao ju je dodati suigraču. To je učinio jako loše i presjekao ju je Bruno Fernandes, koji je vidio da je golman Liverpoola Kelleher izašao na rub 16 metara i skoro s centra ga prebacio za 1:1.

Salah s bijele tačke osigurao bod Liverpoolu

Taj gol kao da je paralizirao Liverpool, a dao krila Unitedu jer su domaći počeli sve više napadati goste, a to im se isplatilo u 67. minuti. Kobbie Mainoo je primio jednu loptu u 16 metara, niko mu nije stao u blok i igrač Uniteda je s 15-16 metara pogodio u sam gornji ugao. Jurgen Klopp je u nevjerici na klupi urlao i divljao na svoju odbranu, koja je zaspala kod ovog pogotka.

Liverpool se trgnuo i krenuo po izjednačenje. Ono je stiglo u 84. minuti. Mo Salah pogodio je iz penala dvije minute nakon što je promašio čistu priliku za izjednačenje. Do kraja je Liverpool imao par šansi, no nije ih iskoristio. Arsenal je na prvom mjestu s jednakim brojem bodova kao drugoplasirani Liverpool. Na trećem je mjestu Manchester City sa 70 bodova.