NESTVARNI BROJEVI BAYERA

Xabi i Leverkusen srušili rekord Bayerna. Pogledajte nevjerovatan kiks za historijski uspjeh

Bayer Leverkusen, uvjerljivi lider Bundeslige, 23. kolo prvenstva otvorio je domaćom pobjedom (2:1) nad davljenikom Mainzom. Ta je pobjeda za historiju njemačkog nogometa.

Xabijevi igrači Bayernu uzeli prvo mjesto, ali i historijski rekord

Naime, ekipa Xabija Alonsa tako je uspjela ostati neporažena čak 33 utakmice zaredom u svim takmičenjima, čime je nadmašila donedavnog rekordera Bayern, koji je imao jednu uzastopnu utakmicu manje bez poraza. Ionako fenomenalan niz nevjerojatnim čini to što je Bayer od spomenute 33 utakmice bez poraza njih čak 29 dobio.

Nestvarne brojke Leverkusena ove sezone

Posljednji put Bayer je izgubio utakmicu u zadnjem kolu prošle sezone Bundeslige. Nakon toga je ove sezone u prvenstvu nanizao 19 pobjeda i 4 remija. U preostala dva natjecanja ove sezone Leverkusen ima same pobjede. U Evropa ligi slavio je u svih šest utakmica grupe, dok je u njemačkom kupu pobijedio sve četiri utakmice do polufinala. Jasno je zašto je favorit za trostruku krunu.

Mainz je prijetio da će onemogućiti Bayerov rekord, ali onda je golman gostiju neobjašnjivo kiksao

Utakmicu u kojoj je postavio njemački rekord nepobjedivosti otvorio je golom Granita Xhake u 3. minuti. No Mainz je izjednačio samo pet minuta kasnije preko Dominika Kohra. Imao je pretposljednji klub još par dobrih prilika kod lidera i bio opasan, ali ga je onda nevjerojatnim kiksom pokopao njegov golman te tako Bayeru omogućio rekord. U 68. minuti Robert Andrich je pucao iz daljine, ali loše. Lagana lopta je k tome išla u ruke Mainzovom golmanu Robinu Zentneru, ali on je tada doživio pomračenje i neobjašnjivo je poslao u svoju mrežu. Bayer Leverkusen je tako osigurao rekord, a sada ima čak 11 bodova više od Bayerna, ali i jednu utakmicu više.

Kiks Mainzovog golmana pogledajte na ovom LINKU.