nakon pobjede

Xavi oduševljen onim što je vidio: Gledali ste jednu novu Barcelonu

Barcelona se odriče Xavija xavi plješće i slavi gol na stadionu

Turbulentna i teška sezona iza je Barcelone. Od naslova u prvenstvu praktički su se oprostili, vrlo rano su izletjeli i iz Kupa pa je uslijed loših rezultata legendarni Xavi najavio odlazak na kraju sezone. Ipak, u posljednje vrijeme katalonski velikan djeluje opet moćno kao nekada, a to je demonstrirao sinoć u Ligi prvaka.

Barca je u fenomenalnoj utakmici slavila kod PSG-a u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka (3-2) i tako napravila veliki korak prema polufinalu. Uzvrat je za sedam dana.

Bila je to dramatična utakmica puna preokreta, sjajnih golova i pregršt genijalnih poteza. Gosti su vodili od 37. minute golom Raphinhe da bi PSG preokrenuo sve u tri minute u nastavku. Zabijali su Dembele i Vitinha.

Katalonci su djelovali pogubljeno u prvih 15-ak minuta drugog dijela, a onda je ušao Pedri i posuo magiju. Čudesnom loptom pronašao je Raphinhu koji je u 62. minuti izjednačio na 2-2, a 15 minuta kasnije Barca je povela 3-2 preko Christensena i to vodstvo zadržala do kraja utakmice. Xavi je bio ponosan na svoje igrače.

"Velika pobjeda na teškom gostovanju u Ligi prvaka. Igrali smo dobro. Dobro smo se branili i dobro smo napadali. Taktički smo jako dobro odigrali. U nastavku su promijenili dosta igrača, a mi smo odlično čuvali Mbappéa. Stvarali smo puno šansi, a Raphinha i Lewandowski su napravili razliku. Pedri nam je također jako puno pomogao. Jako sretan i jako sam ponosan na tim", blistao je od sreće legendarni veznjak Barcelone koji je na klupu bivšeg kluba sjeo prije dvije i pol godine.

Iza Barce izuzetno je teško razdoblje, što rezultatsko, a pogotovo finansijsko. Zbog velikog duga prisiljeni su forsirati igrače iz čuvene La Masije, ali to im se polako isplaćuje. Gomila je talentiranih igrača iz njihove škole koji već sada imaju veliku ulogu u prvoj momčadi kao što su Yamal, Cubarsi i Fermin Lopez, a uz kombinaciju s iskustvom Gündogana, Lewandowskog, Sergija Roberta, to izgleda obećavajuće.

"Na njih moramo biti posebno ponosni. Igrači su koji dolaze iz La Masije i samim tim su još više predani momčadi. Sretan sam jer je ovo jedna nova Barca. Ekipa je na pravom putu".

Kataloncima je u ovome trenutku Liga prvaka jedina prilika da se domognu trofeja ove sezone, a ako prođu u polufinale, tamo će igrati protiv pobjednika susreta Atletico Madrid - Borussia. U prvom susretu Madriđani su slavili 2-1.

"Velika pobjeda, ali ovo je tek pola posla. Utakmica u Barceloni će biti teška. PSG jedna od najboljih momčadi na svijetu", završio je Xavi.