premijer liga bih

Zahuktali Zrinjski upisao sedmu uzastopnu pobjedu

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su na gostovanju ekipu Posušja sa 1:0 u 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je dobio penal u 31. minutu nakon duela golmana s jednim od igrača gostiju, a Nemanja Bilbija je matirao Marka Galića za 1:0. Arijan Brković je postigao gol u 44. minutu za 1:1, ali je on poništen zbog velikog ofsajda.

Nardin Mulahusejnović je imao dobru šansu na startu drugog poluvremena nakon greške domaćih, ali se nije najbolje snašao. Drugo poluvrijeme je bilo dosta mirnije, bez puno prilika na obje strane.

U 80. minutu je došlo do žestokog sudara glavama Bilbije i Ivana Marića, pa je meč kratko prekinut. Do kraja nije bilo promjena i Zrinjski je slavio sa 1:0 za sedmu vezanu pobjedu.

Zrinjski je drugi na tabeli sa 64 boda te ima pet bodova manje od prvog Borca.