Premijer liga BiH

Željezničar doživio debakl na Tušnju: Tuzla City slavio rezultatom 3:0

Tuzla City je na Tušnju u susretu 16. kola Premijer lige BiH deklasirao Željezničar rezultatom 3:0.

Već u 30. sekundi Nukić je pogodio za prednost Tuzle, da bi isti igrač u četvrtoj minuti zabio udvostručio vodstvo.

Igrala se 32. minuta kada je Bihorac po treći put matirao nemoćnog Muftića.

Osim tri postignuta pogotka, fudbaleri Tuzle su u prvom poluvremenu propustili još pet velikih šansi.

Tuzla je i u nastavku utakmice imala dvije fenomenalne prilike, ali Želju je u oba navrata spasio golman Muftić.

Željo je od 65. do 71. minute imao tri odlične šanse, međutim ofanzivci tima sa Grbavice nisu uspjeli zatresti mrežu golmana Lolića.

Do kraja susreta je bilo još prilika na obje strane, ali rezultat je ostao 3:0 za Tuzla City.

Ekipa Tuzle je trenutno pretposljednja sa 13 bodova, dok je Željo sedmi sa šest bodova više. Plavi su ove sezone odigrali osam utakmica u gostima i nisu osvojili nijedan bod.

U narednom kolu Tuzla igra protiv Širokog, a Željezničar će na Grbavici dočekati Velež.