Željo šokantno pao u Konjicu, Igman na “bordo-plavi pogon” do velike pobjede

Igman je velikom pobjedom na svom stadionu počeo drugi dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine u nogometu.

Konjičani su srušili ekipu Željezničara, značajno pojačanu u zimskom projelaznom toku, koja je u Konjic doputovao u ulozi favorita.

Želji nije pomogao niti veliki broj navijača koji je bodrio gostujuće "Plave" sa punih tribina stadiona u Konjicu.

Napadač domaćih Mirsada Ramića je u 34. minuti zatresao mrežu gostiju za 1:0. Goste je u 76. minuti dotukao iskusni golgeter Mersudin Ahmetović.

Prethodno je Željo propustio nekoliko odličnih prilika za izjednačenje. U 89. minuti Sulejman Krpić je smanjio na 1:2.

U sudačkom vremenu Petar Bojo je pogodio za konačnih 3:1 za Igman sa penala. Prethodno je sviran faul golmana Bendera na Durakovićem. Želju je početkom meča poremetila povreda Armina Hodžića.

Pobjeda je za pojedine članove domaće ekipe sigurno "slađa" nego neka druga. Podsjetimo, šef struke Husref Musemić nekad vodio Željinog rivala, ekipu Sarajeva.

A dres koševskog premijerligaša ne tako davno nosili su prvotimci Igmana Anel Hebibović, Darko Bodul, Mirko Oremuš, Mersudin Ahmetović... Oremuš je dobio crveni karton u 85. minuti, nakon drugog žutog.

Zanimljivo je da su preostala dvojica strijelaca za Igman, Mirsad Ramić i Petar Bojo, nekada nosili dres Željezničara.

Konjičani su nakon 20 odigranih susreta trenutno na pretposljednjem 11. mjestu tabele sa 20 bodova i očekuje za žestoka borba za opstanak.

Gosti sa sarajevske Grbavice su četvrti sa 29 bodova iz 19 mečeva.