Španci oduševljeni Džekinom majstorijom: “Mamma mia! Džekin gol je tačna definicija kako…”

Popularni madridski list, AS, u svom današnjem izdanju posebnu pažnju posvetio je drugom pogotku bh. reprezentativca Edina Džeke kojeg je on postigao na jučerašnjoj utakmici protiv Bologne.

Inter je jučer igrao susret 4. kola italijanske Serije A na svom terenu, a konačan rezultat meča glasio je 6:1, a Džeko je na ovoj utakmici bio dvostruki strijelac.

S obzirom na to da Džeko nije trebao biti u konkurenciji za jučerašnji susret, Simone Inzaghi bio je primoran u 29. minuti ubaciti Dijamanta u igru, jer je povredu na spomenutoj utakmici doživio Joaquin Correa.

Bh. napadač je u nastavku utakmice pokazao pravu klasu, budući da je postigao dva gola. Prvo se u 63. minuti upisao u listu strijelaca nakon asistencije Marcela Brozovića, a samo pet minuta kasnije je iz mrtvog ugla postigao novi gol.

Zbog dva gola, a prvenstveno zbog drugog, AS je u današnjem članku u naslovu napisao sljedeće: "Mamma mia! Džekin gol je tačna definicija kako postići pogodak iz mrtvog ugla".

Džeko je do sada postigao tri gola u Seriji A u dresu Intera, a u narednom kolu će njegova ekipa gostovati Fiorentini.