oglasili se i treneri

Akrapović: Svaka čast momcima, obavili su težak posao. Rožman: Nismo imali mirnoće u završnici

Odigran je još jedan vječiti derbi, 152. po redu, nakon kojeg su svoj komentar večerašnje utakmice na Grbavici, koja je završena rezultatom 0:0, dali i treneri Željezničara i Sarajeva.

Bruno Akrapović (FK Željezničar):

"Svaka čast mojim momcima, jer smo sa devet igrača uspjeli pokriti cijeli tren.

Tražili smo pobjedu, ali na kraju smo morali improvizirati. Pomoglo nam je isključenje jednog igrača Sarajeva na poluvremenu.

Dva igrača manje bilo bi previše, ovako, samo sa jednim, imali smo neke akcije, poput šuteva Amoaha.

Sve u svemu, koncentracija je bila da ne primimo gol. Svaka čast momcima, obavili su težak posao".

Simon Rožman (FK Sarajevo):

"Žao mi je kako su padali kartoni. Šteta. Imali smo jednog, pa i dva igrača više, ali nismo bili mirni u završnici.

Na poluvremenu smo se pripremali da ćemo imati dva igrača više. Međutim, kad smo izašli na teren, saznali smo da je Radović dobio crveni karton.

Nije bilo puno toga za vidjeti, kad je u pitanju kvalitet nogometa".