premijer liga bih

Sarajevo izgubilo od Zrinjskog (3:4), bordo tim skupo koštala tri primljena gola za samo 12 minuta

(Foto: Sarajevo)

Zrinjski je večeras bio domaćin fudbalerima Sarajeva u derbiju 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Mostarci su slavili sa 4:3.

Tekstualni prijenos utakmice iz Mostara mogli ste pratiti na našem portalu.

TOK UTAKMICE

DRUGO POLUVRIJEME

Zrinjski je meč okončao sa ukupno šest udaraca, od kojih pet u okvir gola Sarajeva. Gosti su imali čak 20 šuteva, ali samo šest u okvir.

90+6 - Traži napadač Sarajeva Oliveira penal nakon starta Ćorluke na Anđušiću, ali sudija Bilbija ne misli tako.

90+5 - Igra se peti minut nadoknade.

90+2 - Burni protesti domaćih zbog ofsajda Bilbije.

90 - Šest minuta sudačke nadoknade.

90 - Još jedna šansa za Sarajevo. Golman Marić je izbio lpptu, ona je pala na 15 metara i kada se očekivao topovski udarac Hasića, bordo veznjak je - promašio loptu.

U nastavku akcije pokušao je Matanović, ali je neprecizan.

89 - Može li bordo tim stići do izjednačenja? U ovom "ludom" meču sve je moguće.

86 - Anđušić pogađa za 3:4. Hasić je sjajno ubacio u kazneni prostor domaćih, da bi na kraju Anđušić pogodio za Sarajevo.

84 - Još jača kiša u Mostaru, sve teži uslovi za igru.

80 - Veznjak Mehmedović umjesto stopera Aničića u redovima bordo tima.

79 - Okušao je šut i Hasić, ali Marić je siguran.

77 - Ćorluka ulazi umjesto Corde.

76 - Ponovo je Čataković u šansi, ali Marić brani njegov udarac sa desetak metara.

75 - Velika šansa za Sarajevo. Anđušić i Oliveira su izveli sjajnu akciju, Čataković je iz blizine šutirao prema nebranjenoj mreži, ali je Magdić uspio skrenuti njegov šut u korner.

72 - Žuti karton za golmana Zrinjskog Marića.

72 - Mogla je ovo biti opasna akcija Zrinjskog, ali je sviran pogrešno izveden aut.

70 - Žuti karton i za Hasića.

67 - Žuti karton za Bilbiju jer je rukom zakačio Kapetanovića.

66 - Žestok sudar Bilbije i Kapetanovića, ljekarski timovi obje ekipe utrčali su na teren da im ukažu pomoć.

64 - Na trenutak se učinilo da bi to mogla biti teža povreda domaćeg beka Corde. Srećom, on se brzo pridigao i nastavio meč.

(Foto: FK Sarajevo)

61 - Žuti karton za Ramića.

60 - Hasić ulazi kod Sarajeva umjesto Mustafića.

59 - Nevjerovatan meč. Sada je red došao i na Bilbiju da se upiše u strijelce. Napadač Zrinjskog svojim 22. golom pogađa za 4:2.

56 - Sarajevo postiže drugi gol. Renan Oliviera pogađa nakon kontranapada na 2:3.

51 - Žuti karton za Aničića.

50 - Žustrija igra u drugom poluvremenu. Sarajevo će očito pokušati popraviti očajan utisak iz prvog dijela.

48 - Anđušić ušao umjesto Buljubašića.

47 - Mustafić je odlično šutirao sa 20 metara, ali Marić brani.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Matanović kod gostiju mijenja Julardžiju, kao i  Oliveira Kyeremeha.

Očekuje se početak drugog poluvremena.

PRVO POLUVRIJEME

Zrinjski je u prvom poluvremenu imao četiri udarca od kojih tri u okvir i sva tri su odsjela u mreži Sarajeva. Gosti su šutirali sedam puta - jednom u okvir i taj je završio u mreži. Posjed lopte na strani Mostaraca - 63/37%.

45+3 - Kraj prvog poluvremena nakon kojeg aktuelni prvak vodi sa 3:1.

45+1 - Čataković pogađa za 1:3. Ovo je napadaču Sarajeva već 13. gol u ligi.

44 - Ilinković ne može nastaviti meč. Zamijenio ga je Ramić.

(Foto: Zrinjski)

44 - Kolosalna šansa za Beganovića. Julardžija ga je sjajno uposlio na desnoj strani, bek Sarajeva izašao sam pred Marića, ali i šutirao pored gola.

43 - Ilinković izlazi s terena zbog povrede, vidjet ćemo da li će se vratiti.

38 - Jaka kiša pala u Mostaru, što otežava rivalima i kretanje igrača i kontrolu lopte.

34 - Slika na terenu se ne mijenja, domaći fudbaleri drže sve konce u svojim nogama.

30 - Zrinjski ima inicijativu. Njegovi igrači igraju mnogo komotnije i sigurnije.

27 - Prošlo je pet minuta, a, začudo, gosti nisu primili novi gol. Nevjerovatno kako je bordo tim naivno dopustio domaćinu da ga "rasturi" za 12 minuta.

24 - Tri udarca u okvir gola Sarajeva je uputio Zrinjski i sva tri su odsjela iza leđa golmana Ilieva.

22 - Ilinković pogađa za 3:0! Bio je to šut sa dvadesetak metara veznjaka Zrinjskog i njegov drugi gol večeras.

21 - Pokušavaju gosti uzvratiti, ali golman Marić hvata loptu ispred Čatakovića.

16 - Tražili su gosti penal, navodno zbog igranja rukom, ali sudija je pokazao da se igra dalje.

13 - Sarajevo je primilo i drugi gol. Bilbija je majstorski "izbacio" Ćužea po lijevom krilu, ovaj je izmakao defanzivcima Sarajeva i matirao nemoćnog Ilieva.

12 - Buljubašić je pokušao uzvratiti sa 16 metara, ali je njegov udarac izblokiran i završio je u korneru.

11 - Nakon kornera, Aničić i Soldo nisu uspjeli otkloniti opasnost, pa je Ilinkovića sa oko 18 metara pogodio mrežu gostiju.

10 - Gol Ilinkovića, 1:0 za Zrinjski!

9 - Prva ozbiljnija akcija Mostaraca koju je počeo Bilbija. Na kraju je izblokiran šut Ćužea i to je prvi korner za Zrinjski.

5 - Zrinjski sada uspostavlja ravnotežu, ali daleko je to još od bilo kakve povezane igre na obje strane.

2. minut - Agresivan start Sarajeva čiji igrači vrše pritisak na domaće.

20:30 - Počela je utakmica na stadionu Pod Bijelim brijegom.

20:25 - Glavni sudija derbija Pod Bijelim brijegom je Luka Bilbija iz Prijedora.

On je trebao biti četvrti arbitar večeras. Međutim, promoviran je u glavnog nakon što je naš najbolji sudija Irfan Peljto otkazao svoje učešće u ovom meču mada je bio delegiran.

Peljto je još ranije objavio da zbog prijetnji kojwe je primao ne želi suditi klubovima iz glavnog grada BiH.

20:20 - Meč je važan za ova rivala - aktuelni prvak Zrinjski nastoji u finišu prvenstva zadržati pritisak na vodećem Borcu, dok se Sarajevo bori za plasman u Evropu, kako bi sačuvalo barem četvrto mjesto.

20:15 - Objavljeni su sastavi za večerašnju utakmicu u Mostaru.

ZRINJSKI: Marić, Memija, Corda, Šunjić, Barišić, Ilinković, Bradarić, Ivančić, Ćuže, Malekinušić, Bilbija. Trener: Željko Petrović.

SARAJEVO: Iliev, Beganović, Kapetanović, Soldo, Aničić, Đuričković, Julardžija, Buljubašić, Mustafić, Kyeremeh, Čatković, Trener: Simon Rožman.

Rezultati i poredak Premijer lige BiH

Rezultati 28. kola Premijer lige BiH: Konjic: Igman - GOŠK 0:0, Mostar (Vrapčići): Velež - Sloga Doboj 1:0, Sarajevo: Željezničar - Široki Brijeg 1:0, Etno Selo Stanišići: Zvijezda-09 - Tuzla City 3:2, Banja Luka: Borac - Posušje 1:0, Mostar: Zrinjski - Sarajevo 4:3.

Poredak: Borac 66, Zrinjski 61, Velež 49, Sarajevo 42, Posušje 41, Sloga Doboj 38, Široki Brijeg 35, GOŠK 32, Željezničar 30, Igman 28, Tuzla City 27, Zvijezda-09 20.

Parovi 29. kola: Sloga Doboj - Zvijezda-09, GOŠK - Željezničar (27. april), Široki Brijeg - Borac, Posušje - Zrinjski, Sarajevo - Velež (28. april), Tuzla City - Igman (29. april).