Premijer liga BiH

Sarajevo nadigralo Velež u svim segmentima igre i zasluženo slavilo

Derbi utakmica 29. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Veleža pripala je domaćim fudbalerima rezultatom 3:0.

Bordo tim je od prvog sudijskog zvižduka pokazao "ko je gazda" na terenu, a golovima Oliveire u prvoj minuti utakmice i Ćatakovića i Hasića u nastavku.

Sarajevo je povelo već u prvom minutu kada je Hamza Čataković prošao po strani i pronašao Renana Oliveiru koji je zatresao mrežu Veleža za 1:0.

Standings provided by Sofascore

Nemanja Anđušić je prvi pokušao u drugom poluvremenu, no to je Hadžikić odbranio. Napadalo je Sarajevo i onda je u 63. minutu Čataković uspio da postigne gol i to s vrha šesnaesterca za 2:0.

Ubrzo je Čataković imao novu šansu, ali je u toj situaciji kao pobjednik izašao golman Veleža. Mostarci su počeli sve više napadati i onda nakon prekšaja Tarika Kapetanovića dobili su penal u 81. minutu.

Ante Hrkać je preuzeo odgovornost, no Iliev je to odbranio i sačuvao prednost svog kluba. Na samom isteku utakmice Frensis Kjeremeh je proigrao Ajdina Hasića koji je riješio sve dileme i postavio konačnih 3:0.