košarka

Amerikanci deklasirali Italijane i plasirali se u polufinale SP-a

Košarkaška reprezentacija SAD-a plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalu u Manili deklasirala Italiju 100:63. Mikal Bridges s 24 i Tyrese Halliburton s 18 koševa bili su najefikasniji u redovima SAD-a, dok je Simone Fontecchio s 18 ubačaja predvodio Italiju.

Čini se da je poraz 104:110 od Litve prije dva dana u posljednjoj utakmici u skupini otrijeznio Amerikance, koji su u četvrtfinalni susret protiv Italije krenuli angažirano od prve minute, što se vidjelo u igri u odbrani i skakačkom segmentu. Kada je voljni moment Amerikanaca upotpunila loša šuterska izvedba Italijana, bili su stvoreni svi preduvjeti za uvjerljivu pobjedu SAD-a.

Predvođeni Bridgesom, koji je u prvom poluvremenu ubacio 14 poena, Amerikanci su već do velikog odmora stvorili prednost od 22 razlike protiv Italijana, koji su pogodili samo 9 od svojih 37 šuteva iz igre (2-19 za tricu) u prvom poluvremenu.

I u nastavku je upravo Bridges prednjačio u punjenju italijanskog koša pa je nakon 26 minuta rezultat bio velikih 73:36. Amerikanci su održavali ritam od dva poena naprema jednom suparničkom sve do rezultata 78:39 u 28. minuti, da bi zatim ipak malo popustili pa razlika nije dalje rasla.

SAD će u polufinalu u petak igrati protiv pobjednika susreta Njemačka - Latvija, koji se igra u srijedu.

Ranije u utorak košarkaši Srbije postali su prvi polufinalisti SP-a nakon što su u četvrtfinalu u Manili uvjerljivo nadigrali Litvu 87:68. Srbiju je predvodio Bogdan Bogdanović s 21 košem, Filip Petrušev je dodao 17, dok je Tadas Sedekerskis s 14 ubačaja bio najefikasniji u sastavu Litve.

Srbija će u polufinalu u petak igrati protiv pobjednika susreta Kanada - Slovenija, koji je na programu u srijedu.