Arseal zapeo u derbiju. Manchester United ruši sve pred sobom

U derbi utakmici 19. kola engleske Premier lige nije bilo pobjednika, na Emirates stadionu Arsenal i Newcastle odigrali su 0:0.

Bila je to tek treća ligaška utakmica ove sezone u kojoj Arsenal nije pobijedio. Drugi put je remizirao.

Arsenal zadržao prednost

Jednom je samo dosad izgubio te je i dalje zadržao veliku prednost pred pratnjom.

Uz utakmicu više od Manchester Cityja ima i osam bodova više. "Topnici" iz Londona su devet bodova ispred Newcastlea i Manchester Uniteda.

Arsenal je bio bolji, napadao je i prijetio. No, Newcastle zajedno s odličnim golmanom Popeom izdržao sve opasnosti te osvojio bod, prenosi HRT.

U sudačkoj nadoknadi Arsenal je tražio jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom Murphyja. Međutim, sudija Madley je ostao nijem.

Manchester United je upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu. Savladao je United na Old Traffordu Bournemouth (3:0).

Bila je to treća utakmica zaredom kako United nije primio ni pogodak.

U 23. minuti je poentirao Casemiro. Shaw je početkom drugog dijela, u 49., zabio za 2:0. Sve je riješio Rashford pogotkom u 86. minuti.

Manchester United se bodovno izjednačio s trećeplasiranim Newcastleom.

Veoma je uvjerljiv bio Brighton u gostima kod Evertona gdje je pobijedio sa 4:1.

Slom Evertona

U prvom poluvremenu gosti su stekli pogodak prednosti nakon gola Mitome u 14. minuti. Potpuni raspad Evertona dogodio se između 50. i 57. minute. Tada je Brighton postigao čak tri pogotka.

Redom su zabijali Ferguson, March i Gross za uvjerljivo slavlje Brightona koji je i dalje visoko na ljestvici, na osmom mjestu. U samoj završnici Gray je s bijele točke postigao počasni pogodak za Everton.

Pogodak Mitrovića u 17. minuti bio je dovoljan za gostujuću pobjedu Fulhama (1:0) kod Leicestera.

U srijedu se sastaju Southampton - Nottingham Forest, Leeds - West Ham, Aston Villa - Wolverhampton i Crystal Palace - Tottenham.

Za kraj se u četvrtak igra derbi utakmica Chelsea - Manchester City.