Premiership

Arsenal remizirao sa Liverpoolom i ostao na prvom mjestu

U okviru 18. kola Premier lige u Engleskoj, na stadionu Anfield, sastali su se Liverpool i Arsenal, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Gosti su iskoristili prvu priliku na utakmici kada je Gabriel postigao lijep gol glavom nakon slobodnog udarca. Domaći su mogli odgovoriti u 14. minuti, ali Salah se nije najbolje snašao ispred gola Arsenala.

Spektakularna majstorija Salaha stigla je u 29. minuti kada je preciznim udarcem postigao gol u desnu strane gola Raye. Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih prilika.

Prva prilika u drugom poluvremenu dogodila se u 73. minuti kada je Alexander-Arnold odlično šutirao, ali nije imao sreće i pogodio samo prečku gola Arsenala. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Arsenal i dalje drži prvu poziciju na tabelu sa 40 bodova, dok je Liverpool drugoplasirani s istim brojem bodova kao i trećeplasirana Aston Villa.