premier liga

Dok se Liverpool sapliće, Manchester City melje i ne staje

Manchester City s ubjedljivih 4:0 savladao je Brighton u utakmici 29. kola engleske Premier lige i sad je na drugom mjestu tabele s bodom manje, ali i utakmicom manje od vodećeg Arsenala.

Susret je otvoren sjajnim golom Kevina De Bruynea, potom je dva zabio Phil Foden za prednost 3:0 na poluvremenu, a u drugom dijelu konačnih 4:0 postavio je Julian Alvarez.

De Bruyne je sjajno pogodio glavom u 17. minuti na dodavanje Kylea Walkera. Zanimljivo, sjajnom veznjaku bila je ovo 255. utakmica u Premier ligi i 68. postignuti gol, ali prvi je koji zabio udarcem glave.

Foden je nastavio blistati i postao je tek treći igrač u trenerskoj karijeri Pepa Guardiole koji je prije svog 23. rođendana zabio 50 golova. Dvojica koja su to uspjela prije njega su Lionel Messi i Erling Haaland.