premier liga

Arsenal slavio u derbiju sjevernog Londona, ali pri tome kreirao šok navijačima

Ekipa Tottenhama dočekala je danas u Londonu Arsenal, a slavili su Topnici rezultatom 2:3.

U 15. minuti ovog susreta, Hochbjerg je pokušao izbiti loptu glavom iz svog peterca nakon centaršuta, ali je pogodio svoj gol. U 27. minuti Bukayo je postigao pogodak za ekipu Arsenala, a još jedan pogodak postigao je Havertz u 38. minuti i time podebljao prednost gostujuće ekipe.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 0:3 za Arsenal.

Nije bilo značajnih dešavanja početkom drugog poluvremena sve do 64. minute kada je Romero uz pomoć velike sreće udario loptu malo izvan šesnaesterca, te zahvaljujući kiksu golmana došao do prvog pogotka za domaći tim.

Zanimljiva situacija dogodila se u 84. minuti kada je igrač Totenhema Davies pao nakon duela u šesnaestercu, ali je sudija samo odmahnuo glavom na prigovore igrača. Igra se zaustavila, a nakon provjere VAR tehnologijom odlučeno je da će biti penal, gdje je Son postigao drugi pogodak za domaću ekipu.