Europa liga

Atalanta pregazila Liverpool na Anfieldu, Roma bolja u italijanskom okršaju

Večeras su odigrane prve utakmice četvrtine finala UEFA Europa lige, a najveće iznenađenje smo vidjeli na Anfield Roadu.

Atalanta je kao gost savladala Liverpool rezultatom 3:0, čime je priredila veliko iznenađenje i stekla visoku prednost uoči uvratne utakmice u Bergamu. Dvostruki strijelac za goste iz Italije bio je Gianluca Scamacca, u 38. i 60. minuti, dok je Mario Pašalić postigao pogodak za 3:0 u 83. minuti.

Derbi susret četvrtine finala UEFA Europa lige, “italijanski okršaj”, na “San Siru” odigrali su Milan i Roma. Na kraju su se više radovali gosti iz Rima koji su slavili pobjedu rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Gianluca Mancini u 17. minuti.

Benfica je na “Stadio da Luzu” savladala Olympique de Marseille rezultatom 2:1. Domaći su poveli pogotkom Rafe Silve u 16. minuti, da bi u 52. minuti Angel Di Maria povisio na 2:0. Jedini pogodak za goste djelo je Pierrea Emricka Aubameyanga iz 67. minute.

Bayer Leverkusen je na “Bay Areni” savladao West Ham rezultatom 2:0 i time su nastavili seriju odličnih rezultata ove sezone. Domaći su tek u finišu slomili otpor gostiju iz Engleske. Prvi pogodak na utakmici postigao je Jonas Hoffman u 84. minuti, da bi konačnih 2:0 postavio Victor Boniface u drugoj minuti nadoknade vremena.

Uzvratne utakmice četvrtine finala UEFA Europa lige su na rasporedu 18. aprila.