Atletico prelako s Barcelonom, slatka osveta Suareza

Atletico je u osmom kolu La Lige u Madridu rutinski slavio protiv Barcelone 2:0. Strijelci su bili Lemar u 23. i Luis Suarez u 44. minuti.

Ekipa Diega Simeonea je dominantno i bez ikakvih većih problema slavila protiv Barcelone koja se nalazi u najvećoj krizi u posljednjih 20 godina.

Barcelona je u Madrid doputovala nakon debakla u Ligi prvaka od Benfice (3:0), a u Ligi prvaka Barca je nakon dva kola na dnu u svojoj grupi s nula bodova i užasnom gol razlikom 0:6.

Nije puno bolja situacija ni u domaćem prvenstvu i pitanje je dana kad će prvi čovjek kluba Laporta dati otkaz treneru Ronaldu Koemanu. U takvoj atmosferi je Barcelona došla na noge jakom Atleticu i u Madridu nije imala ni najmanje šanse.

Na krilima fantastičnog Joaa Felixa u prvih 45 minuta Atletico je zabio oba gola, a ako kažemo da je Barcelona prvi udarac u okvir imala tek u 60. minuti onda je jasno kakav je bio raspored snaga u derbiju.

Kod oba gola je više od pola posla napravio Felix. Najprije je u 23. minuti sjajno izbacio Lemara koji krasnim udarcem buši Ter Stegena, a onda je na samom kraju prvog dijela započeo super akciju u kojoj su još sudjelovali Lemar i Luis Suarez koji je zabio za konačnih 2:0.

U nastavku utakmice Barcelona je imala neke šanse, ali Atletico je utakmicu držao pod svojom kontrolom i pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.