Bale i Hazard: Zvijezde Realovih “11 nevidljivih”

Nade Carla Ancelottija da će ove sezone osvojiti "četvorku" su gotove nakon što je Real Madrid u četvrtak navečer ispao iz nogometnog Kupa Španije porazom od Athletic Bilbaa.

Utakmica na San Mamesu pokazala je još jedan problem "Kraljev", a to je nedostatak povjerenja italijanskog trenera u neke od igrača njegovog tima, prenosi "Marca".

U prvom timu Reala je čak 11 igrača koji se ove sezone nisu previše naigrali:

Hazard (831 minuta)

Eden Hazard je odigrao daleko najviše minuta u takozvanih "nevidljivih 11" u ekipi Reala, ali se uoči ulaska u sezonu vjerovalo da će on biti standardan u prvom timu.

Umjesto toga, povrede su ponovno nadvladale belgijskog napadača, dok su njegovi nastupi, kada je bio spreman, bili ispod očekivanog nivoa.

Jović (432 minute)

Činilo se kao da će karijera Luke Jovića u Real Madridu konačno krenuti kada je postigao gol i asistirao u pobjedi od 2:0 na gostovanju kod Real Sociedada početkom decembra, ali od tada je nestao i u drugom je planu.

Poput Hazarda, također se nije uspio predstaviti na San Mamesu, iako su "Los Blancosi" igrali bez klasnog napadača.

Marcelo (380 minuta)

Posljednjih nekoliko sezona Marcelo je sve više padao u ekipi, s tim da je 33-godišnjak odigrao samo jednu utakmicu u španskoj ligi i nijednu u Ligi evropskih prvaka.

Sve se više čini da je Marcelo, koji je izjednačen s pokojnim Pacom Gentom kao igrač sa najviše osvojenih trofeja u historiji Real Madrida (23), u posljednjih nekoliko mjeseci svog boravka na stadionu Santiago Bernabeu.

Miguel Gutierrez (327 minuta)

Miguel Gutierrez pokazao je naznake svoje kvalitete u drugom dijelu prošle sezone pod tadašnjim trenerom Zinedineom Zidaneom, a zatim pod Ancelottijem u ranom dijelu ove sezone. No, od tada je ponovo u zapećku.

Ovaj 20-godišnjak redovito igra za drugi tim Reala, Castillu, ali je često zanemaren u prvom timu, čak i kad postoje problemi na lijevom beku.

Isco (277 minuta)

U prvom mjesecu sezone činilo se kao da će Isco biti dio Ancelottijevih planova, ali je uglavnom bio periferna figura.

Započeo je samo dvije utakmice u španskoj ligi i uopće nije igrao u Ligi prvaka.

Lunin (210 minuta)

Andriy Lunin ostao je na klupi na gostovanju kod Athletica, unatoč tome što je bio redovbno prvi golman u Kupu, jer se Ancelotti odlučio za pouzdanu opciju u Thibautu Courtoisu.

Ukrajinac još nije debitirao u španskoj ligi, dok je ove sezone odigrao samo dvije utakmice u Kupu, protiv Alcoyana i Elchea.

Nije nemoguće da Lunin sljedećeg ljeta napusti klub kako bi dobio veću minutažu negdje drugo.

Bale (193 minute)

Odakle početi s Garethom Baleom? Prvih nekoliko sedmica sezone, Velšanin je bio veoma involviran, započeo je prve tri utakmice, ali u posljednjih nekoliko mjeseci teško dolazi do igre.

Bale se ozlijedio u neugodnom trenutku i od tada se bori za povratak u tim, o čemu svjedoči i činjenica da nije igrao za Real Madrid od 28. avgusta.

Poput Marcela, broji posljednje mjesece kao igrač Reala.

Mariano Diaz (178 minuta)

Real Madrid je prošlog ljeta bio otvoren prema ideji da Mariano Diaz napusti klub, ali je odlučio ostati, iako je znao da će jedva igrati.

Ofanzivni 28-godišnjak je počeo meč na gostovanju kod Elchea u španskoj ligi, jer je Karim Benzema izostavljen iz momčadi zbog povrede, dok je nastupio u dvije druge prvenstvene utakmice. Nije zabio niti jedan gol. I on ima problema s povredama.

Ceballos (54 minute)

Dani Ceballos izlazi iz teške ozljede koju je zadobio na prošloljetnim Olimpijskim igrama, ali je još uvijek prilično daleko od mjesta u veznom redu.

Vratio se u akciju na gostovanju kod Alcoyana 5. januara, a zatim je odigrao 20 minuta protiv Valencije i pola sata protiv Elchea, ali nije nastupio na San Mamesu.

Antonio Blanco (36 minuta)

Ideja prije početka sezone bila je da Antonio Blanco igra u Castillu, ali i da pomogne prvoj ekipi Reala kada bude potrebno, no Ancelotti mu nije dao priliku.

Zapravo, 21-godišnjak je ove sezone skupio samo 36 minuta za prvi tim: šest minuta protiv Sheriffa u Ligi prvaka i pola sata protiv Mallorce u španskoj ligi.

Iako Ancelotti navodi da bi ovaj igrač mogao biti dio budućeg veznog reda Reala, Blancu nije dao šansu da pokaže svoj talent.

Vallejo (14 minuta)

Reći da je Jesus Vallejo imao bitnu ulogu u eikipi Reala ove sezone bilo bi pretjerano.

Srednji bek, koji još uvijek ima samo 25 godina, odigrao je samo 14 minuta u tri utakmice ove sezone.

Činilo se od starta da će Valleju biti teško dobiti minute, a to se i pokazalo, jer se nalazi iza Edera Militaa, Davida Alabe i Nacha Fernandeza.