Liga prvaka

Barcelona bolja od Shakhtara, Feyenoord razmontirao Lazio na De Kuipu

Barcelona je slavljem u prvoj utakmice trećeg kola Lige prvaka ostala besprijekorna pobjedom protiv Shakhtara rezultatom 2:1.

U 28. minuti udarac Fermina Lopeza pogađa gredu, ali odbijena lopta pada na Ferrana Torresa koji iz blizine pogađa mrežu Ukrajinaca.

Pomoćni sudija označio je nedozvoljenu poziciju, ali VAR ga isravlja i dosuđuje pogodak Katalonaca. Torres i Lopez za drugi pogodak momčadi Xavija Hernandeza u 36. minuti mijenjaju uloge.

Strijelac prvog pogotka dodaje loptu Lopezu koji sjajno pronalazi bolji kut za svoj udarac i pogađa za dva gola razlike Barcelone. Obrana domaćina "zadrijemala" je u 62. minuti, kada Georgiy Sudakov pogađa za smanjenje gosta. Ipak, prekasno za nešto više Shakhtara.

BARCELONA - ŠAHTAR 2:1 (Torres 28., Lopez 36., Sudakov 62.)

BARCELONA (4-3-3): Ter Stegen - Cancelo, Araujo, Martinez, Alonso (od 71. Balde) - Lopez, Romeu, Gündogan - Yamal, Torres, Felix (od 75. Guiu)

ŠAHTAR (4-1-4-1): Riznik - Konoplja, Bondar, Matvijenko, Azarovi - Stepanenko - Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Kriskiv (od 63. Newerton) - Sikan (od 71. Kelsy)

Feyenoord je na svome De Kuip stadionu slavio protiv Lazija rezultatom 3:1. Već nakon prvih 45 minuta bilo su dva gola prednosti za domaćina.

Za 1:0 zabio je nakon 31. minute igre Santiago Gimenez, da bi vodstvo povećao Ramiz Zerrouki u drugoj minute sudačke nadoknade prvog poluvremena. Meksikanac se u igrača utakmice promaknuo u 74. minuti, svojim drugim pogotkom.

Poraz Italijana uspio je tek ublažiti Pedro, pogotkom iz kaznenog udarca sedam minuta prije kraja susreta.

FEYENOORD - LAZIO 3:1 (Gimenez 25., 74., Zerrouki 45+2., Pedro 83.)

FEYENOORD (4-3-3): Bijlow - Nieuwkoop (od 46. Lopez), Geertruida, Hancko, Hartman - Wieffer, Zerrouki (od 89. Lingr), Timber - Stengs (od 78. Ivanušec), Gimenez (od 79. Ueda), Paixao (od 71. Jahanbakhsh)

LAZIO (4-3-3): Provedel - Hysaj (od 46. Lazzari), Casale, Romagnoli, Marušić - Vecino (od 78. Cataldi), Rovella (od 46. Guendouzi), Alberto - Felipe Anderson (od 68. Pedro), Immobile (od 55. Castellanos), Zaccagni