Barcelona ne može do pobjede ni u Evropskoj ligi, katastrofa Borussije na domaćem terenu

Najveća pažnja nogometne javnosti u mečevima šesnaestine finala Evropske lige, drugog po snazi kontinentalnog takmičenja nakon Lige prvaka, bila je usmjerena na utakmicu između Barcelone i Napolija (1:1).

Sjajan su kontranapad u 29. minuti za Napoli povukli Zielinski i Elmas nakon kojeg je poljski reprezentativac lijepo pucao, ali u Ter Stegena koji je loptu odbio samo natrag do Zielinskog koji je iz drugog pokušaja bio siguran te postgao gol za prednost Napolija.

S minimalnom prednošću Italijana otišlo se na poluvrijeme, a Katalonci su do izjednačenja čekali do 59. minute, prenose "Sportske novosti".

Barca dominirala

Tada je jedna ubačena lopta dirala u ruku Jesusa, lijevog beka Napolija, dok je bio u kaznenom prostoru. Sudac je pokazao na bijelu točku, a Ferran Torres je bio precizan. Nakon toga je Barcelona dominirala, imala mnoštvo prilika, ali se Napoli uspio obraniti te s neriješenim rezultatom će čekati uzvrat na domaćem terenu.

Veliko iznenađenje priredila je ekipa škotskog Rangersa. Oni su u gostima kod njemačke Borussije iz Dortmunda do poluvremena vodili s 2:0 (na kraju je bilo 4:2).

Golove su postigli Tavernier u 38. minuti iz jedanaesterca te Morelos tri minute kasnije. Škotska momčad je i u drugom dijelu iskoristila sve svoje šanse. Prvo je Lundstram u 49. minuti odličnim golom povećao prednost na 3:0, a nakon što je Bellingham dvije minute kasnije donio nadu Borussiji, ugasio ju je Morelos svojim drugim golom u 54. minuti.

U 83. je na 2:4 smanjio i konačni rezultat postavio Guerreiro.

Burno u Sankt Peterburgu

Najuzbudljivijih 45 minuta smo vidjeli u ruskom Sankt Peterburgu gdje smo samo u prvih 45 minuta vidjeli pet golova. Španski Betis je preko Rodrigueza i Josea u 8., odnosno 18. minuti šokirao domaći Zenit koji se zatim brzo vratio golovima Dzjube (25) i Malcolma (28).

Međutim, Betis je do kraja poluvremena još jednom poveo i to preko Guardada u 41. minuti. S 3:2 za Betis se otišlo na poluvrijeme, a u drugih 45 minuta nije bilo golova.

Rezultati: Barcelona - Napoli 1:1 (Torres 59 penal - Zielinski 29), Borussia Dortmund - Rangers 2:4 (Bellingham 50, Guerreiro 82 - Tavernier 38 penal, Morelos 41, 54, Lundstram 48), Šerif - Braga 2:0 (Thill 43 penal, Traore 83), Zenit - Real Betis 2:3 (Dzjuba 25, Malcom 28 - Rodriguez 8, Jose 18, Guardado 41).