Barcelona se spasila poraza u sudijskoj nadoknadi

Barcelona je u utakmici 5. kola španskog prvenstva upisala drugi remi te je s osam osvojenih bodova u ovom trenutku tek sedma ekipa na tabeli. Vodeći Real Madrid ima utakmicu više i pet bodova više od nje.

Ekipa Ronalda Koemana pala je u podređeni položaj pogotkom iz 85. sekunde utakmice koji je postigao Domingos Duarte nakon ubacivanja koje je s lijeve strane uputio Sergio Escudero. Iako je prijetila više Barcelona je bod dohvatila tek u 90. minuti kad je Ronald Araujo zabio za izjednačenje i konačnih 1:1.

Koeman je u utakmici protiv Granada izveo kombinirani sastav u kojem je bilo i ligaških debitanata, a iz kojeg je izostavio neka poznata lica koja uobičajeno imaju uloge startera. Primjerice, Gerard Pique je ostao na klupi do 75. minute kad je zamijenio 18-godišnjeg Yusufa Demira, a četvorica u posljednjoj liniji koja su krenula u susret bila su prosječno stara tek 20 godina. Sergino Dest (20 godina), Eric Garcia (20), Ronald Araujo (22) i Alejandro Balde (18) ostat će zapisani kao Koemanov eksperiment u ovoj utakmici u kojoj je Granada još jednom potvrdila da više nije momčad protiv koje Barcelona može računati na sigurne bodove.

Granada je u ovu utakmicu ušla s dvije pobjede iz posljednje četiri utakmice protiv Barcelone, odnosno s jednakim brojem slavlja u 360 minuta koliko ih je imala i u 27 utakmica koje su im prethodile. Malo je nedostajalo da upiše i treću pobjedu u zadnjih pet ogleda s favoriziranim katalonskim sastavom i bilo bi tako da Gavi, tek nešto stariji od 17 godina, nije iskoristio svojih pola sata za asistenciju kojom je Ronald Araujo poravna rezultat.