Barcelona golom u nadoknadi srušila Real. Na korak je do titule

Barcelona pobjeda real

Dvadesetšesto kolo La Lige donijelo je najveći derbi u Španiji odnosno El Clasico koji se igrao na Camp Nou, a rezultat na kraju utakmice je glasio 2:1. Barcelona je veoma zadovoljna nakon novog El Clasica i velike pobjede nad Real Madridom, jer su sada povećali prednost u odnosu na Kraljeva na 12 bodova.

Nakon samo dvadesetak sekundi Benzema je šutirao, ali je dobro postavljeni Ter Stegen odbranio njegovo udarac, minut poslije uzvradio je Lewandovski, a Courtois je dobro namučio kako bi odranio udarac.

Igrao se šesti minuti Rapinha je pokušao, ali je golman Reala odbio loptu, a na nju je natrčao Sergio Roberto koji je šutirao preko gola.

Od osme minute Kraljevi dolaze u vodstvo. Vinicius je bio na lijevoj strani u 16 metara Barce, pokušao je ubaciti, ali je lopta pogodila Arauja i završila iza Ter Stegena.

Christensen se oprobao u 24. minuti, ali je lopta otišla preko gola. Sedam minuta poslije isti igrač je probao, ali ni tada nije bilo promjene rezultata.

Visoki presing

U samom finišu prvog poluvremena, Barcelona je stigla do poravnanja. Sergi Roberto je zabio krasan gol nakon velike gužve u 16 metara Reala. Najprije je Raphinha promašio čistu loptu, ali igrači Reala nisu mogli izbaciti loptu i s 13 metara Sergi Roberto zakucao loptu u mrežu Kraljeva za 1:1.

Drugo poluvrijeme je počelo ponovnim visokim presingom Barcelone, ali je ipak Real taj koji je imao neku ozbiljniju šansu. Modrić je tukao sa distance, ali je pogodio samo jednog igrača domaćina.

Lewandovski je također nekoliko minuta poslije sjajno šutirao, ali je njegova lopta završila u korneru.

Rodrygo je pokušao u 63. minuti ugroziti gol domaćina, ali je njegov šut sa nekih 16 metara završio preko gola.

Igrao se 67. minuti kada je napadač Barcelone Robert Lewandovski pokušao škaricima postići gol, ali u tome nije uspio.

U 74. minuti Rapinha je oprobao svoj šutu, međutim golman Reala odlično brani, nekoliko minuta poslije nova šansa za Lewandovskog koji ni ovaj put nije bio precizan.

Pobjegli 12 bodova

Ter Stegene je u 80. minuti odbranio odličan udarac Benzimi sa vrha šesnaesterca.

Šok za domaćina u 82. minuti, Marco Asensio je tek što je ušao u igru nakon ubačaja Carvajala pogodio mrežu domaćina, ali je onda ipak uslijedilo veliko slavlje Barcelononih navijača jer je nakon pregledanog snimka VAR soba poništila gol Kraljeva zbog ofsajd pozicije.

Barcelona je uspjela preokrenuti rezultat potpuno u drugoj minuti sudijske nadoknade, Alejandro Balde je uposlio Francka Kessija koji jje loptu poslao u praznu mrežu za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Ovom pobjedom Barcelona je ‘pobjegla’ na 12 bodova prednosti u odnosu na Real Madrid i sada su veoma blizu osvajanja titule prvaka Španije.