Bavarci poput mašine: Bayernova “šestica” prvaku Evropske lige

Nogometaši njemačkog prvaka Bayerna krenuli su u odbranu naslova uvjerljivom pobjedom od čak 6:1, ostvarenom na gostovanju u Frankfurtu kod Eintrachta, aktuelnog pobjednika Evropske lige.

Sudeći po prvom nastupu ekipe Juliana Nagelsmanna, odlazak udarnog napadača Roberta Lewandowskog u špansku Barcelonu neće se osjetiti na efikasnosti Bavaraca.

Već u 5. minuti Joshua Kimmich je iz slobodnog udarca s 25 metara iznenadio domaćeg vratara Kevina Trappa.

Već nakon pola sata Bayern je vodio 3:0. Za 2:0 je u 11. minuti strijelac bio Benjamin Pavard, a svoj prvi bundesligaški pogodak je u 29. minuti postigao Sadio Mane, prenosi HRT.

Gosti su na poluvrijeme otišli s prednošću od 5:0. Jamal Musiala je u 35. minuti pogodio za 4:0, a u 43. minuti je Serge Gnabry bio strijelac petog Bayernovog gola. U oba slučaja asistent je bio Thomas Mueller.

Ipak, u 64. minuti su igrači Eintrachta dali malo povoda za veselje i svojim navijačima. Randal Kolo Muani je svladao Manuela Neuera.

Da gosti ne ostanu bez pogotka u drugom poluvremenu pobrinuo se Jamal Musiala, koji je na asistenciju Leroya Sanea u 83. minuti postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 6:1.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić ostao je na klupi za pričuve Bayerna.

U subotu će biti odigrano još šest utakmica prvog kola nove sezone njemačke Bundeslige: Augsburg - Freiburg, Borussia Moenchengladbach - Hoffenheim, Bochum - Mainz, Union Berlin - Hertha, Wolfsburg - Werder (15.30 sati) i Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen (18.30).

U nedjelju će biti odigrana završna dva dvoboja prvog kola: Stuttgart - RB Leipzig (15.30 sati) i Koeln - Schalke (17.30).