Bayern desetu godinu zaredom proslavio titulu prvaka Njemačke

Nakon prilično razočaravajućeg remija od 2:2 kod kuće protiv Stuttgarta, Bayern Munchen se ponono dočepao trofeja u Bundesligi, slavivši tako što je desetu godinu zaredom titulu prvaka Njemačke.

Istina je da je naslov već bio osiguran prije nekog vremena. Bayern ima deset bodova više od Borussije Dortmund i samo još jednu utakmicu do kraja sezone.

Dok domaći nisu imali za šta igrati, gosti se bore za "život" (16. na tabeli) i dobro su počeli. Mladi portugalski napadač Tiago Tomas na posudbi iz Sportinga doveo je Stuttgart u vodstvo na Allianz Areni u osmoj minuti.

Bayern je ipak odgovorio, a golovi Sergea Gnabryja i Thomasa Mullera doveli su ih u pobjedničku poziciju prije odmora.

Stuttgart ipak nije završio borbu za opstanak, a bod im je zaradio Saša Kalajdžić izjednačivši u 52. minuti.

Bod gotovo spašava Stuttgart od automatskog ispadanja, a uz malo sreće možda će izbjeći i doigravanje za opstanak.