debakl ajaxa

Benjamin Tahirović igrao i u nevjerici gledao nešto što se nije desilo 97 godina

Feyenoord je danas u Rotterdamu u najvećem derbiju Nizozemske deklasirao Ajax našeg Benjamina Tahirovića sa čak 6:0.

Bio je to susret 29. kola nizozemskog šampionata, a Tahirović je proveo svih 90 minuta na terenu u veznom redu Ajaxa.

Jedini šut Ajax je uputio ka golu domaćeg tima tek u 82. minutu, ali je to bilo daleko od ozbiljne šanse.

Dvaput su pogađali Paixao u 34. i 66. i Minteh u 34. i 55. minutu, a po jednom su se radovali Hancko u nadoknadi prvog poluvremena i Timber u 62. minuti.

Ajax je tako doživio najubjedljiviji poraz u posljednjih 97 godina i najubjedljiviji u prvenstvu koje se igra u ligaškom formatu.

Benjamin je ove sezone odigrao ukupno 33 utakmice, zabio dva gola i dodao pet asistencija.