Premijer liga BiH

Borac pobijedio Željezničar u 94. minuti nakon sporne situacije

U susretu 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Borac je u Banja Luci u finišu susreta došao do pobjede (3:2) nad Željezničarom.

Banjalučani su poveli u 6. minuti. Kvržić se odlično snašao nakon centaršuta Jakova Blagaića, pa se rezultat na semaforu promijenio na 1:0.

Crveno-plavi su izgledali dosta konkretnije na terenu, a do drugog pogotka su došli u 25. minutu. Kvržić je na desnoj strani pronašao Davida Čavića, a ovaj je proslijedio loptu do Jove Lukića, koji je dobro reagovao u petercu za 2:0.

Željezničar je uspio smanjiti samo četiri minuta poslije, kada je Sulejman Krpić pogodio na asistenciju Marina Galića. Nedugo zatim, Čavić je izbio u izglednu situaciju na drugoj strani, no Vedad Muftić je bio na visini zadatka.

Željo je izjednačio nakon greške golmana Mijatović koji je prilikom ispucavanja pogodio Krpića, od koga se lopta odbila u mrežu za 2:2.

I kada se mislilo da će susret završiti bez pobjednika, Muftiću je ispala lopta u šesnaestercu poslije centaršuta, a Jokić je uspio pronaći put do mreže za 3:2, iako se činilo da je fauliran.