Šteta

Bosna izgubila i u revanšu od Vojvodine, ništa od nastupa u ABA 2 ligi

Bosna Meridianbet je i u revanš susretu doživjela poraz od Vojvodine 85:77 i na taj način ostala bez igranja ABA 2 lige ove sezone.

Izabranici Josipa Pandže su u ovaj meč ušli sa zaostatkom od tri poena iz Skenderije.

Vojvodina je na svom parketu već u prvoj četvrtini pokazala u kojem će smjeru ići ovaj meč, jer su nakon uvodnih deset minuta imali prednost od +10 (26:16).

Nastavak susreta nije ponudi ništa drugo nego rast prednosti domaćina, koja je nakon treće četvrtine glasila 65:41, ipak u posljednjoj dionici Studenti su uspjeli smanjiti, te je rezultat na kraju utakmice bio 85:77.

Bosna Meridianbet je na ovom susretu imala katastrofalan šut, a pogotovo za tri poena gdje su igrači bh. tima šutirali čak 29 puta, a uspjeli su pogoditi samo pet puta.

Vojvodinu su do pobjede vodili Vasilije Vučetić i Tomislav Ivošev sa po 13 poena, dok su se kod Bosne Meridianbet istakli Luka Jovanović sa 21 poenom i Vojin Ilić sa 16 poena.

Tako je Vojvodina postala četrnaesti učesnik Druge ABA lige koja počinje već u ponedjeljak 9. oktobra balonom u Subotici. Bosna i Hercegovina će ove godine imati samo dva predstavnika, a to su Borac i Široki, prethodnih godina smo imali tri kluba u ovom takmičenju, piše SC Sport.