engleska liga

Moćna predstava Chelseaja na Stamford Bridgeu: Petarda protiv West Hama

Nogometaši Chelseaja u jednom su od brojnih londonskih derbija u susretu 36. kola engleskog prvenstva na svom terenu deklasirali West Ham United sa 5-0 (3-0).

U prvom poluvremenu mrežu gostiju su tresli Palmer (15), Gallagher (30) i Madueke (36), da bi u nastavku još dva gola dodao Jackson (48, 81).

Chelsea je sada sedmi s 54 boda, koliko ima i osmi Manchester United, dok je West Ham deveti s pet bodova manje.

Istovremeno je Brighton and Hove Albion prekinuo niz loših rezultata svladavši na svom terenu Aston Villu sa 1-0 (0-0), a jedini pogodak postigao je Joao Pedro (87) pospremivši u mrežu odbijanac nakon što mu je vratar Ville Olsen obranio kazneni udarac.

Brighton je ovom pobjedom skočio na 11. mjesto sa 47 bodova, dok je Aston Villa ostala četvrta sa 67 bodova, sedam više, ali i dvije utakmice više od petog Tottenham Hotspura.