pao je chelsea

Bernardo Silva odveo Man. City u finale FA Cupa

Chelsea je na Wembleyu odigrao jedan od boljih mečeva u sezoni, međutim protiv klase Manchester Cityja jednostavno nisu mogli - čak ni kada je tim Pepa Guardiole bio ranjen eliminicijom iz Lige prvaka.

City je prvi finalista FA Cupa - branilac trofeja savladao je Chelsea sa 1:0, golom Bernarda Silve u 84. minuti.

Sjajni Portugalac tako se koliko-toliko iskupio za pomalo smiješan šut sa 11 metara u penal-ruletu četvrtfinala Lige prvaka protiv Reala.

City je po navici imao više loptu u svojim nogama, ali je Chelsea bio opasniji - posebno tokom prvih 50 minuta, a ispromašivao se Nicolas Jackson.

Gol je stigao nakon što je Kevin de Bruyne ubacio sa lijeve strane u 84. minuti, Petrović skrenuo loptu, ali pravo na nogu Barnarda Silve, koji nije pogriješio.

City će u finalu juriti osmi pehar u FA Cupa, a tamo će mu rival biti pobjednik duela Manchester United - Coventry.