Bronzana medalja za odbojkaše BiH na Paraolimpijskim igrama u Tokiju

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci je nakon preokreta savladala Brazil rezultatom 3:1 (23:25, 25:19, 25:18 i 25:11) i tako osvojila bronzanu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.

Naši momci su izgubili prvi set rezultatom 25:23, da bi onda u drugom setu puno bolje zaigrali i pregazili Brazilce u drugom setu rezultatom 23:19. U pojedinim trenutcima drugog seta BiH je imala prednost od 11 poena, no Brazilci su na kraju napravili seriji od 7:0, no, vodstvo BiH je bilo nedostižno.

U trećem setu smo imali priliku vidjeti veliku borbu, no na kraju su ponovo kao pobjednici izašli odbojkaši BiH rezultatom 25:18, da bi u četvrtom setu naši momci sigurnom igrom potvrdili pobjedu i sa ubjedljivih 25:11 osvojili bronzanu medalju.

Nevjerovatan je podatak da su bh. odbojkaši osvojili medalju na 24. velikom takmičenju uzastopno. Inače, ovo je za BiH bilo šesto učešće na paraolimpijskim igrama i šesta medalja. Uz dva zlata, osvojili smo i tri srebrene medalje, a u Tokiju osvojena prva bronza.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine u Tokiju činili su: kapiten Sabahudin Delalić, Dževad Hamzić, Ismet Godinjak, Ermin Jusufović, Adnan Manko, Adnan Kešmer, Asim Medić, Nizam Čančar, Stevan Crnobrnja, Jasmin Brkić, Safet Alibašić i Mirzet Duran.