kakav potez

Bruno Fernandes se odrekao nagrade za igrača utakmice i dao je 35-godišnjoj legendi

Manchester United je u susretu 6. kola Premier lige pobijedio Burnley u gostima 1:0 i tako prekinuo niz od tri uzastopna poraza u svim takmičenjima te došao do treće prvenstvene pobjede u novoj sezoni. Jedini gol u utakmici zabio je Bruno Fernandes u 45. minuti.

Do pobjede je Manchester United došao nakon što je Johnny Evans, kojemu je u 25. minuti poništen gol, sjajnom dugom loptom našao Fernandesa, a on iz prve iz voleja pogodio suprotni ugao za pobjedu gostiju. Fernandes je dobio nagradu za igrača utakmice, no dao ju je suigraču Evansu, koji je prvi put ove sezone krenuo od prve minute u utakmicu.

"Uživao sam u svakoj minuti igre. Prije utakmice me uhvatio osjećaj čistog uzbuđenja, nisam mogao dočekati da počne. Bila je ovo moja 200. utakmica za Manchester United. Nikad nisam mislio da ću dosegnuti tu brojku. Bilo je nezaboravno", rekao je Evans nakon utakmice.

Evans (35), inače državljanin Sjeverne Irske, trenirao je za Manchester United još u mlađim kategorijama. Nakon par posudbi u Sunderland te belgijski Royal Antwerp, za prvi tim Manchestera počeo je igrati 2008. godine.

Otišao je zatim 2015. godine u West Bromwich pa u Leicester, da bi prošlog ljeta besplatno ponovo došao u United. U karijeri je osvojio sve što je mogao s Unitedom - Ligu prvaka, tri prvenstva, FA kup, dva Liga kupa i FIFA klupsko svjetsko prvenstvo.