čest problem

Brzo vam se prazni baterija na mobitelu? Onda možda i vi radite ove kritične greške

Baterije pametnih telefona napajaju senzore koji služe da bi pratili što se s telefonom, kao i njegovim vlasnikom, događa. Uz to, ekran je sve veći… Tu je i cijeli niz stvari koje korisnici rade, a koje dodatno štete zdravlju već opterećene baterije. Kako piše The Sun, u Googleu su napravili analizu što korisnici Android uređaja rade krivo. Pronašli su tri kritične greške.

Svaka nova verzija Android sistema dolazi s nizom novih postavku koji utječu na bateriju - njeno zdravlje mogu povećati, ali i smanjiti. Ipak, većina korisnika za to baš i ne mari pa svakodnevno koristi najbolje performanse.

Iz Googlea su, pak, upozorili da je dovoljno promijeniti tek nekoliko postavki kako biste barem malo sačuvali zdravlje baterije svog pametnog telefona. Potrebno je smanjiti osvjetljenje ekrana i zvuk samog telefona ili isključiti Bluetooth i Wi-Fi kada se ne koriste. Te male promjene dugoročno mogu imati velik utjecaj.

Brojni pametni telefoni više ne dolaze uz punjače i to može biti problematično. No, nemojte posegnuti za najjeftinijim rješenjem. Bolje uložite koji euro više za originalni punjač.

Tim ćete, uz to što ćete moguće spriječiti i kratki spoj te pregaranje uređaja, moći iskoristiti opcije poput brzog punjenja i sačuvati kapacitet baterije.

Još jedan od razloga za narušavanje zdravlja baterije na pametnom telefonu je i - prakticiranje štetnih aktivnosti. Pod tim, Google misli na sve one aktivnosti koje stvaraju veliki pritisak na bateriju - stalno uključena lokacija, uključivanje dijeljenja mreže, dugotrajno igranje mobilnih igara ili gledanje videosadržaja…

Osim toga, veliki temperaturni ekstremi (vrućina i hladnoća) djeluju na zdravlje baterije.

Iako ovi savjeti nisu potrebni kada je uređaj nov i radi savršeno, nije ih loše prakticirati od samih početaka. Tako ćete sačuvati zdravlje vaše baterije i osigurati da traje dulje.