liga prvaka

Cijeli svijet je vidio nepravdu na Bernabeu: Bayernu poništen čist gol?

Borussia Dortmund dobila je protivnika u finalu Lige prvaka, a bit će to Real Madrid koji je nakon preokreta na Santiago Bernabeuu s 2-1 pobijedio Bayern te tako prošao dalje s ukupnih 4-3.

Iako su gosti imali vodstvo sve do 88. minute zahvaljujući golu Daviesa, uslijedio je preokret.

Kraljevi su do izjednačenja stigli u 88. minuti kada Neuer loše reagira na jedan udarac iz daljine te mu ispada lopta na koju natrčava Joselu i pogađa za 1-1. Isti je igrač zabio iz brze akcije u 90. minuti kada je iz blizine pogodio. Sudac je prvo pokazao na zaleđe, no uključio se VAR i gol je naknadno priznat te su Kraljevi poveli 2-1.

Ipak, sjenu na pobjedu Reala bacio je momenat u posljednjim trenucima utakmice.

Nakon jedne duge lopte u šesnaesterac Reala, pomoćnik Listkiewicz je podigao zastavicu, umjesto da je sačekao kraj akcije.

Marciniak je pokazao da je ofsajd, a onda je Laimer postigao gol. Na ponovljenom snimku se vidjelo da je ofsajd u najmanju ruku diskutabilan.

Međutim, VAR se po pravilima nije mogao aktivirati jer je pomoćnik odmah svirao ofsajd, umjesto da je sačekao kraj akcije.