City srušio United i uzeo novi trofej, dvije majstorije Gundogana bile su dovoljne

Manchester City je ovjerio duplu krunu. Nakon odbrane titule u Premiershipu, izabranici trenera Pepa Guardiole osvojili su danas FA kup. Građani su u finalu na Wembleyu danas porazili gradskog rivala, Manchester United.

Do vodećeg pogotka City stiže u 13. sekundi meča, što rekord finalnih susreta. De Bruyne je spustio dugu loptu na dvadesetak metara, a Ilkay Gundogan iz prve strašnim udarcem pogodio za 1:0.

United je izjednačio u 35. minuti, Bruno Fernandes je bio realizator najstrože kazne. Prethodno je lopta pogodila u ruku Grealisha.

Do novog vodstva Građani dolaze u 51. minuti. Ubačaj De Bruynea iz kornera nalazi Gundogana na rubu šesnaesterca, a Nijemac iz poluvoleja pogađa bliži ugao De Gee za 2:1. Lopta je prošla između četiri igrača Uniteda, De Gea je nije najbolje vidio,…

Rezultatom 2:1 meč je okončan. Manchester City sada ima priliku osvojiti i treći trofej ove sezone, ukoliko u finalu Lige prvaka savlada Inter.