Cristiano Ronaldo slavi, donio Al-Nassru trofej koji ovaj klub nikad ranije nije osvojio

Fudbaleri Al-Nassra prvi put u klupskoj historiji osvojili su naslov pobjednika arapske Ligu prvaka.

Al-Nassr je večeras u finalu u Rijadu savladali gradskog rivala Al-Hilala sa 2:1 poslije produžetaka.

Junak kluba iz Saudijske Arabije bio je Cristiano Ronaldo. Legendarni Portugalac postigao je oba gola.

A-Nassr je do trijumfa stigao sa dva igsča manje.

Poraženi Al-Hilal, za koji igra srbijanski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, poveo je u 51. minutu golom Brazilca Michaela.

Potom je Ronaldov tim ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Al Amrija. Ipak, samo tri minuta kasnije, u 74. minuti, Portugalac je izjednačio.

Ronaldo je potom ponovo zatresao mrežu prvom produžetku za 2:1. Bio je to, ispostavit će se, konačan rezultat.

Međutim, Ronaldo je izašao s terena sa očiglednom povredom nakon sudara u drugom produžetku. To se desilo samo dva dana prije njihovog otvaranja Saudijske Pro lige protiv Al-Ettifaqa.

Turnir koji je osvojio Al-Nassr uključuje ekipe iz Saudijske Arabije, Katara, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Iraka, Maroka, Tunisa i Alžira.