UDARIO LAKTOM PROTIVNIKA

Ronaldo potpuno poludio. Zaradio crveni zbog udaranja i pljeskao sudiji

U polufinalu saudijskog Superkupa igranom na neutralnom terenu sastali su se Al-Hilal i Al Nassr za koji nastupa Cristiano Ronaldo. Nogometaši Al-Hilala su slavili s 2:1 i tako upisali nevjerojatnu 33. pobjedu u nizu te time poboljšali vlastiti svjetski rekord. Naime, već s 32 pobjede srušili su rekord u broju pobjeda u nizu u svim natjecanjima, koji je 76 godina držao Belfast Celtic.

Al-Hilal je bio kvalitetniji protivnik većinu utakmice, ali prvi su do pogotka stigli nogometaši Al Nassra duboko u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je zabio Otavio. Pogodak je poništen zbog zaleđa nakon VAR intervencije, a Ronaldo je tada zbog prigovora zaradio žuti karton. Al-Hillal je u drugom poluvremenu došao do vodstva u 61. minuti, a strijelac je bio Salem Al Dawsari na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića.

Ronaldo potpuno izgubio živce

U 72. minuti za 2:0 je zabio Malcolm, a Al Nassr je uspio do kraja utakmice zabiti samo počasni pogodak. Strijelac za konačnih 2:1 bio je Sadio Mane u devetoj minuti sudačke nadoknade. Međutim, utakmica će ostati zapamćena po incidentu u 86. minuti kada je Ronaldo napravio glupost i zaradio direktni crveni karton po prvi put od 2018. godine kada je igrao za Juventus te pocrvenio u susretu Lige prvaka protiv Valencije.

Situacija je počela prilično banalno. Momčad Al Nassra je izborila ubacivanje sa strane na centru, a Ronaldo je pokušao doći što prije do lopte kako bi se nastavila igra. U tom trenutku je potpuno izgubio živce i laktom udario suparnika. Tada dolazi do naguravanja igrača, a sudac pokazuje Portugalcu crveni karton. Ronaldu to nije bilo dosta pa mu je sarkastično zapljeskao, a po izlasku s terena pokazivao na suca i tražio od publike da mu zaplješću.