ogromna dugovanja

Čuvena hrvatska firma ide u stečaj. Popisuje se i imovina u Bosni i Hercgovini

U sklopu prijedloga za otvaranje stečaja potpisanog 10. jula, objavljen je niz dokumenata o poslovanju Varteksa u posljednjem razdoblju, između ostalih i tablica po kojoj dospjeli krediti iznose 16,61 milion eura, a ostala potraživanja 4,26 miliona.

Trgovački sud u Varaždinu otvorio je u petak stečaj potnaze hrvatske firme i za stečajnog upravitelja imenovao Tomislava Đuričina.

Za 8. oktobar zakazano je ročište na kojem će se ispitati potraživanja povjerilaca i odlučivati o daljem toku postupka.

Sudskim rješenjem pozvani su vjerovnici da stečajnog upravitelja u roku od 60 dana obavijeste o pravnoj osnovi svojih prava.

Zemljišno-knjižnom odjelu Općinskog suda u Varaždinu naloženo je da izvrši upis zabilježbe otvaranja stečaja u zemljišnim knjigama na nekretnine Varteksa – industrijske zgrade, skladišta, dvorišta, zemljišta, poslovne prostore i stanove u Varaždinu, Gornjem Kućanu, Biškupcu i na zagrebačkoj Trešnjevci.

Osim toga, sudovima u Beogradu naloženo je da upišu zabilježbu otvaranja stečaja na stan u Knez Mihailovoj u centru Beograda i stambenu zgradu u Zemunu, a sudovima u Šidu, Vranju i Priboju za poslovne trgovine i prostore u tim gradovima.

Sud je naložio i upise otvaranja stečaja za nekretnine u Bosni i Hercegovini – zgrade, kuće i poslovne prostore u Travniku i Novom Travniku, prenose agencije.

Otvaranje stečaja uslijedilo je nakon što je Trgovački sud u Varaždinu zaprimio prijedlog predsjednika Uprave Varteksa Karla Kopreka za otvaranje stečaja u kojem se kao stečajni razlog navodi više neizvršenih osnova za plaćanje u razdoblju dužem od 60 dana i neisplata tri uzastopne plaće.