Da li se to neko šali? Kontroverzan potez EHF-a, Francuzi dobili “drvenu” medalju

Najčudnije veliko rukometno natjecanje završilo je u nedjelju trijumfom Šveđana nad Špancima (27:26) u finalu Eura u Budimpešti, dok su ranije Danci nadvisili Francuze u utakmici za bronzu nakon produžetka (35:32).

No, prije nego što su aktualni svjetski prvaci dobili priznanja za treće mjesto, EHF je medalje dodijelio i Francuzima!?

Krovna evropska rukometna federacija za četvrto mjesto, za koje se obično kaže da zavrjeđuje "drvenu medalju", Francuzima je uručila tzv. komemorativne medalje. Možete misliti oduševljenje što dobivaju priznanje nakon dva uzastopna poraza, prenosi 24sata.hr.

Što Francuzi misle o tom potezu najbolje je sažeo Valentin Porte (31), čovjek koji je u selekciji od 2013. i koji je osvojio dva svjetska zlata, jedno evropsko i olimpijsko zlato i srebro, kao i svjetsku i evropsku bronzu. Eto, sad ima i komemorativnu medalju.

"Htio sam dati sve od sebe još jednom kako bismo osvojili pravu medalju. Ova je s*anje", ispalio je desni vanjski Montpelliera i dodao:

"Frustrirani smo jer smo željeli nagradu za avanturu koja je bila jako komplicirana od samog početka. Zaslužili smo je, bilo bi to sjajno, ali eto. Ovakve su utakmice komplicirane, igralo se u 15.30, ni dva dana nisu prošla od poraza od Švedske. Ali utakmica je bila kvalitetna i ne možemo žaliti ni za čim, dali smo sve i ponosan sam na ovu momčad".

Olimpijski prvaci Francuzi drugi put zaredom na Euru nisu bili među najbolja tri. Prije dvije godine u Norveškoj izletjeli su još u prvom krugu.

"Jako smo razočarani. Pokušali smo naći rješenja u napadu u produžetku, oni su napravili razliku i onda se bilo teško vratiti. Željeli smo osvojiti medalju za one koji je još nemaju.

Na kraju odlazimo s gorkim okusom. Zadnji dani bili su jako teški, na početku smo bili motivirani, a kasnije smo morali loviti minus. Danci su iskoristili iskustvo", kazao je pivot Ludovic Fabregas (25).