leverkusen pao u dublinu

Debakl Leverkusena: Atalanta i Sead Kolašinac osvojili Evropsku ligu

Trenerska karijera Gian Piera Gasperinija traje već 21 godinu, a večeras je konačno ostvario najveći uspjeh karijere.

Atalanta je u finalu Evropske lige deklasirala Bayer Leverkusen sa 3:0 i sasvim zasluženo došla do najvećeg trofeja u klupskoj historiji.

Junak italijanske ekipe bio je Ademola Lookman, koji je postigao hat-trick.

Sve je počelo u 12. minuti. Zappacosta je prošao po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac, a Lookman našao prostor i zatresao mrežu.

Već u 26. veliko vodstvo Atalante. Sada je Lookman sjajno pucao sa distance, a golman Kovar nije imao šanse.

Bilo je ovo blijedo izdanje Leverkusena, kakvog nismo navikli gledati ove sezone, u drugom poluvremenu nisu napravili ništa značajnije, ali zato jeste ponovo Lookman, još jednim sjajnim pogotkom u 75. minuti za osvajanje trofeja.

Naš Sead Kolašinac počeo je utakmicu od prve minute, iako je duže vrijeme zbog povrede bio van protokola, a odigrao je prvo poluvrijeme, nakon čega ga je Gasperini zamijenio.

Vrijedi istaći da je ovim prekinut niz Leverkusena od čak 51. utakmice bez poraza u svim takmičenjima ove sezone.