VELIKA BORBA

Đokovićeva odbrana titule počela sa dramatičnom pobjedom

Novak Đoković započeo je uspješno svoju odbranu titule na Australian Openu, ostvarivši pobjedu nad talentovanim mladim igračem iz Hrvatske Dinom Prižmićem

Novak Đoković započeo je uspješno svoju odbranu titule na Australian Openu, ostvarivši pobjedu nad talentovanim mladim igračem iz Hrvatske Dinom Prižmićem (178. ATP) rezultatom 6:2, 6:7, 6:3 i 6:4. U prvom kolu, Đoković je neočekivano naišao na snažnog i inspiriranog protivnika u 18-godišnjem igraču, koji je pružio izuzetno snažan otpor.

Đoković je jako brzo osvojio prvi set s rezultatom 6:2, ali su se izazovi počeli pojavljivati u nastavku. Mladi Hrvat značajno je poboljšao svoju igru, izborivši tie-break u drugom setu i osvojivši ga četiri set-lopte. Đoković je uspio spasiti tri, ali je Prižmić iskoristio četvrtu i ostvario iznenađujuću pobjedu u drugom setu.

Đoković je pravio break na početku trećeg seta, ali je Prižmić uspio izjednačiti i povesti s 3:2. Ipak, Đoković je uspio napraviti preokret i osvojiti treći set rezultatom 6:3. Mladi teniser je pokazao znakove umora, omogućivši Đokoviću da očekivano slavi u četvrtom setu rezultatom 6:4. Uprkos izazovima, Đoković je na kraju uspio iskoristiti posljednji servis za pobjedu. Prižmić može biti ponosan na svoj izvanredan nastup, predstavljajući najteži izazov u svojoj karijeri.