DOUBLE DOUBLE NURKIĆA

Double-double Nurkića u pobjedi Sunsa, James sa 39 godina pravi čuda

Utah Jazz je poražena kod kuće nakon produžetaka od Phoenix Sunsa u kojima nastupa naš Jusuf Nurkić rezultatom 137:140.

Naš Jusuf Nurkić je pružio dobru partiju i utakmicu završio sa double-double učinkom od 18 ubačenih poena i 12 skokova. Imao je i po jednu asistenciju i blokadu.

Kevin Durant je bio je najbolji pojedinac ovog meča sa 39 poena, 10 asistencija i osam skokova, a Devin Booker je ubacio 26 poena.

Lakersi su savladali Rocketse 105:104 pobjedničkim košem Jamesa sa slobodnog bacanja 1.9 sekundi prije kraja utakmice. Bio je to 37. koš veterana na utakmici u kojoj je odigrao gotovo 40 minuta. Često je djelovao nezaustavljivo za odbranu suparnika kojima je ubacio 14 od 19 lopti iz igre (73.7 posto) i 7 od 9 s linije slobodnih bacanja. Dominantnu predstavu zaokružio je sa 6 skokova, 8 asistencija i 3 osvojene lopte.

Pomiče se na svim listama

Bila je to već peta utakmica Jamesa u ovoj sezoni u kojoj je ubacio 30 ili više poena. Sinoćnji učinak mu je i rekord ove sezone. Ogled protiv Rocketsa iskoristio je i za pomake na nekim vječnim listama NBA lige. Odavno je njen vodeći strijelac, a sad je i četvrti po broju asistencija (10.504), sedmi po ubačenim tricama (2290) i osmi po broju ukradenih lopti (2208).

Anthony Davis ubacio je 27 koševa i imao 10 skokova, a Austin Reaves dodao s klupe 17 uz po 6 skokova i asistencija. Upravo su James i Reaves dominirali u posljednjoj četvrtini. James je ubacio 13, a Reaves 9 od ukupno 23 koša Lakersa u njoj. Preostala dva dodao je Rui Hachimura.