Džanan Musa ponovo blistao, “Kraljevi” ipak za poen prekratki

Džanan Musa je bio najefikasniji košarkaš Real Madrida, sa 16 poena uz pet asistencija.

Međutim, "Kraljevski klub" je u zaostalom susretu 24. kola Eurolige pretrepio poraz od Anadolu Efesa u gostima (89:90).

Na ulazu u posljednju četvrtinu Anadolu Efes je imao velikih 17 poena razlike. Turski klub je treću dionicu dobio sa čak 35:21. No, u posljednjoj četvrtini Real je uspio opasno zaprijetiti.

U samoj završnici španski prvak ipak nije uspio ugroziti domaću pobjedu. Turska ekipa je deset sekundi prije kraja imala 90:85. Real je uspio doći na -1, ali ne i dalje od toga.

Efes su do pobjede vodili Shane Larkin s 18 poena i osam asistencija te Elijah Bryant koji je postigao 17 koševa uz šest skokova i tri asistencije.

Kod Reala je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja odigrao tek 10 minuta, ali je ostvario vrlo dobre brojke za to vrijeme. Postigao je osam poena uz četiri skoka i tri asistencije. Argentinac Gabriel Deck dodao je 15 koševa za Real.

Na vrhu ljestvice je grčki Olympiakos s omjerom 20/8. Slijedi Real sa 19/9. Omjer od 18-10 imaju španska Barcelona i francuski Monaco. Anadolu Efes je deseti s omjerom 14-14.