Džekin Inter u velikom derbiju nakon haosa s VAR-om slomio Juventus i izbacio ga iz borbe za naslov prvaka

Juventus i Inter su večeras u Torinu u okviru 31. kola Serije A igrali derbi Italije, a gosti iz Milana su slavili rezultatom 0:1.

Ovom pobjedom aktuelni je prvak zadržao priključak za Napolijem i Milanom te direktno isključio Juventus iz svih kombinacija za naslov prvaka. Iako je Juventus bio konkretniji takmac s više udaraca prema golu protivnika, utakmica je odlučena u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena nakon velike sudijske zbrke.

Edin Džeko (36) je igrao do 91. minute za Inter.

Inter je poveo u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Strijelac s bijele tačke bio je Hakan Calhanoglu. Sudija Irrati dosudio je jedanaesterac za Inter nakon što je Alvaro Morata nagazio Denzela Dumfriesa. Uz pomoć VAR tehnologije Interu je sviran penal, no prvi pokušaj Hakana Calhanoglua sjajnom je odbranio zaustavio Wojciech Szczesny.

Potom je nastala gužva u kaznenom prostoru Juventusa i tu se ispostavilo da je Matthijs de Ligt ranije ušao u kazneni prostor nego što je smio pa se penal ponovio. Turski veznjak iz drugog pokušaja nije pogriješio i Inter je došao do vodstva. U prvom poluvremenu igralo se deset minuta nadoknade.

Momčad Intera je trenutno treća na tabeli sa 63 boda i ima tri boda manje od prvog Milana.

Juventus se nakon ovog poraza nalazi na četvrtoj poziciji sa 59 osvojenih bodova.

Inter u narednom kolu dočekuje Veronu, a Juventus će gostovati Cagliariju.